꧁ Otthon vagy ꧂
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

꧁ Otthon vagy ꧂


 
KezdőlapSaját KarakterekKeresésRegisztrációBelépés

 

 A fórumról

Go down 
+2
JigoKuu
Shanna
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Next
SzerzőÜzenet
Koffeey

Koffeey


Neme : nő

Kor : 32
Karakter : Takahatsu Niee, Hateshi Saegiru, Akushi Maro, Kryouzuka Damu, Hateshi Kyouteru, Renmei Hatori, Mamono Shouta, Yoroppi Kohada, Takeshima Reita, Kryouzuka Irie, Yagiri Kaoru, Kamiyashi Mii, Kawashima Norio, Hoya Masato, Kasuga, Nilen
Hozzászólások száma : 13423

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeVas. 17 Ápr. - 17:48

Ezt kérlek... szűk egy nap?:'D Péntek délután kezdtük el tervezni, aztán este animeszünet, és utána reggel folytattuk, egészen 16:20-ig, mert akkor szálltam fel a vonatra A fórumról - Page 28 816374

És hát akkor igen, lehet a Szeja 15. éve xD Vagy 16., 17. is még elmegy, átölelhet végülis az első generáció pár évet :D A későbbi pedig egy 5-6 év rá xD
Vissza az elejére Go down
http://koffeey.deviantart.com
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeVas. 17 Ápr. - 18:35

Fuh, na a'sszem sikerült mindent elolvasnom. Azt se tudom, hirtelen mire reagáljak XD

- A térképen még nem igazán sikerül kiigazodnom, mert látok rajta új neveket, néhány karakter nevet (arról látok magyarázatot, szóval rendben van), illetve eredeti Japán városneveket? Tokyo, Kyoto, meg ezek azok csak rajta maradtak, vagy akkor itt is vannak? >_>

- Amihez először is ötletet adnék, az az időszámítás kérdése. Írtátok, hogy nektek tetszene a hagyományos középkori stílus, de igazat megvallva nekem nagyon tetszik a jelenlegi/eredeti, hagyományos és modern elemek keveréke, szóval én arra voksolok. Hogy pontosan milyen és mennyi modern cucc van, azt ráér majd kitalálni, de mindenesetre én azt mondom, az a lényeg.

- A képesség neveket rátok hagyom, majd megjegyzem, ami lesz XD

- A rangokkal kapcsolatba a szintekbe osztás ötlete tetszik, de akkor mondjuk aki nem akadémiai végzettségű, de van harci potenciálja (ahogy azt írtátok is példának), azt mi alapján dönti el az ember, hogy alsósnak vagy felsősnek vagy minek felel meg? Vagy majd ráérzünk úgyis? XD

- Hogy a Szeja név jelentést is kapjon, az kifejezetten tetszik. Jó ötlet a szerepe, amit kapott |3


Szóval én nagyjából mindennel elégedett vagyok. Ügyes munkát végeztetek, lányok A fórumról - Page 28 727326 Mondom, az egyetlen, amibe belekötnék, az az, hogy én szeretném hagyni a modern technológiai elemeket is. Nem, mintha annyira nagyon nagy befolyásuk lett volna eddig is, de szeretem tudni, hogy a karakterem olyan világba él, ahol létezik villanylámpa és szennyvízelvezetés XD Szóval ja, ha jó nektek, akkor én maradnék a régi japán + modern világ keverékénél. Szerintem bájos :3
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeVas. 17 Ápr. - 19:01

Hát az a legdurvább, hogy nagyon hamar kitaláltunk mindent, igen xD Csak úgy jöttek az ötletek ˇˇ


- Majd megcsináljuk szebbre a térképet még :D Először nem voltak még ugye országnevek (akkor azok rendben vannak? jók ezek az amúgy régiónevek?:D), így benyomtunk egy helyi fontosabb karaktert, hogy tudjuk, akkor melyik országot melyik falunak akarjuk megfeleltetni. (Meg hogy akkor lássuk, minden helyszínt összeszedtünk-e xD). A városnevekkel ugyanúgy gondban voltunk, mint a végül összehozott országnevekkel, így úgy gondoltuk, hogy ne szenvedjünk ezekkel se. Így kerestünk tényleges japán városokat, amik az adott területen fontosak, hogy legyen valami kiindulási alap. De ha nem tetszik valamelyik, kereshetünk mást az adott területre fővárosnak. :D Meg persze hozzá kell majd még tenni más helyszíneket (más városok, faluk, stb.), majd írjátok, mit hova akartok. :D

- Igen, hát annyira nem akarok középkori világot, hogy az árokba kelljen pisilniük menni x,D Szóval megbeszélhetnénk, hogy akkor mi legyen az, ami lehet a világban. Szerintem a szennyvízelvezetés meg a csatornázás mindenképp szükséges lenne pl, meg a vécé is emiatt xD Meg tőlem lehet akkor áram is. Én igazából csak ilyen nagyon modern kütyüket nem akarok, mint pl. lőfegyverek (isten óvjon tőlük x,D vagy hát lehet 1-1 kari, akiknek van, mert külföldről behozták vagy valami, de ne ilyen 2. világháborúsak legyenek, hanem akkor ilyen régebbi vicces újratöltősek x,D), mobil (meg alapból telefon, levelezzenek csak galambokkal meg tényleges levelekkel xD), számítógép, turmix (meg hasonló nagyon speckó elektromos eszközök xD).
Szóval nem akarok egy totál sötét, technológiamentes középkort én sem, csak ilyen nagyon modern időket sem xD De írja le akkor mindenki, ezt hogy véli :D (Engem pl. a Narutoban is kiakasztott, hogy random kerültek bele számítógépek meg plazma tv-k xD WTF volt)

- Rangoknál szerintem érezni fogjuk, hova kéne beosztani a karikat. :D Nálam pl. Takashi lesz olyan, hogy abszolút semmilyen harci végzettsége nincs, mert "civil", de ha harcra kerülne a sor, meg tudná védeni magát, főleg, mivel az idegbénításban elég profi. Így én őt pl. egy 2-es szintre saccolnám xD De tényleg kifejthetnénk bővebben, melyik szint kb. mit tud.
Én valahogy úgy vettem le, ahogy beszéltük Koffal, hogy az "alapképzés" lényegében tényleg elemi képzés, szóval mint egy általánosban, lenne mindenféle óra, a katonanövendékeknek meg külön harci órák, hogy kicsit jobban megtanulják a saját elemük használatának alapvetőbb trükkjeit (de alapvető önvédelmet a civilek is tanulnának). A specializáción meg mindenki azt tanulná, aminek menne (ninják ninjáskodni tanulnának, a szamurájok meg szamurájos dolgokat), a civilek nyilván sima sulis anyagot vennének továbbra is.
Én Takashit azért tettem be fejben a 2-es szintre, mert elemi ereje tényleg nincs, de az alapképzés utáni diákok csak alapvető szinten tudnák megtanulni használni, náluk pusztakezes harcban meg sokkal jobb. xD

Az időszámítás hogy tetszik? Hogy legyen akkor?:D
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeVas. 17 Ápr. - 22:38

Nem tudom, akkor a technológiai fejlettség tekintetében kéne valami határokat húznunk, vagy egyszerűen mondjuk azt, hogy alapvetően egy visszafogottabb világ és majd belekerül ami kell? XD

Mert akkor abban egyet értünk, hogy alapvető dolgaik megvannak a normális élethez. Csatornahálózat, áramellátás. Igaz eddig se volt különösebb szerepük, de én mindig úgy gondoltam, hogy valahol a háttérben valami alapvető út és vasúthálózat is megbújik a területek között - elvégre csak nem mindent kézben meg szekerekkel cipelnek már??? XD Mondjuk ezek az utóbbiak is csak a lelkem nyugalmának kellenek. Muszáj ezekre gondolnom, 3 karakterem van, egyik se tud ninja ugrálni XD Szóval lényegében a főbb városok között valami infrastruktúrát eltudnék képzelni.

A kütyükkel kapcsolatban nincs még nem tudom, hogy lehetne. Mert én spec. nem ellenzem a mobiltelefonokat, meg hasonlókat, de ugyanakkor azzal egyetértek, hogy valahogy csak limitálni kéne őket, mert ha mindent telefonon rendeznének le, abból nem sok kaland lenne XD Meg ha turmix gépük nincs is és kézzel kavargatnak dolgokat, azért a ruhájukat nem folyókban mossák, ugye? X'D

A fegyveres dologgal kapcsolatban csak annyit -bár tudtommal még nincs lőfegyveres karakterünk, de néha már fordult meg a fejemben XD- hogy egy régi muskéta ellen a ninjatechnikák elég OP-k lennének, szerintem XD Szóval ha valaha is lesz fegyverekkel hadonászó leány vagy úriember, szerintem simán hozhatna magával akár két gépkarabélyt is, még mindig fair harc lenne XD


Na mindegy, lényegében szerintem csak arra jutottam ki, hogy nálad több technológiára vágyom, Kuu-chan. Túl restriktív vagy te, én azt mondom A fórumról - Page 28 1892250897
Persze mondom, vannak dolgok, amikről le tudok mondani, szóval hiszek benne, hogy kompromisszumra tudunk jutni A fórumról - Page 28 727326
Lehet, hogy le tudnánk az egészet azzal rendezni, hogy nincsenek műholdak? A fórumról - Page 28 534553 Azzal végül is eliminálnánk a mobiltelefonokat, digitális HD TV-t és valszeg az internetet is, de ugyanakkor megmaradhat a kábeles/rádiós kommunikácó, mint lehetséges opció? Meg úgy alapból mindent kicsit retróban, hogy ne 2015-ös cuccokkal mászkáljanak azért XD Mert azért azt már én se akarom, hogy az okostelefont nyomkodják itt a népek, meg kockulással basszák el az időt XD


//gyo he, ez hosszú lett. Bárcsak játék választ írnék már ilyen bőt XD
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeVas. 17 Ápr. - 22:52

Hát jó, akkor a műholdakat lőjjük ki, hogy ilyen nagyon fejlett, 20. meg 21. századi kütyüjeik ne lehessenek. De igen, lehetnek akkor utak (bár én kocsikat sem akarok, az aztán elrontaná a fílinget, ott vannak a lovak, na XD), meg lehet vonat is :D
És vécé, meg a mindennapi élethez kellő dolgok (mosógép, vécé, ilyenek). Bár nem tudom, nekem a rádió is hangulatromboló xD Hát ott vannak a levelek meg tekercsek, használják azokat x,D

Gyöpös vagyok, tudom, de hát no. ˇˇ

Ki mit gondol?xD
jajj csak kocsikat meg rádiókat neeeeee
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 0:19

Meh ( ͡° ʖ̯ ͡°) Vágom én, hogy tényleges középkori japán feeling akarsz, de az igazat megvallva szerintem az túl nagy hátralépés lenne. Hát ha már csak abból indulok ki, hogy szerencsétlen Akio-m teljes harcművészetét az ő szintetizátora és elektromos zenéje adja... X'D

Szóval engedelmeddel én megvétóznám a középkort, mivel nekem személyesen mind a három karakterem függ modernebb elemektől. De szerintem attól még simán össze lehet keverni a régi és az új stílust. Hát ha csak nem is a Naruto-ból, de a GinTama-ból indulok ki példának? .w.
Vissza az elejére Go down
Shanna

Shanna


Neme : nő

Kor : 33
Karakter : Koru, Kida, Takai, Kafun, Ichiro, Takuma, Dorei, Ryohei, Daroge, Sana, Koteshi, Hatsuna, Ada, Moshi, Kouta, Hiyoko, Shiage, Tsuu, Yuuta, Maya, Hisao, Suou
Hozzászólások száma : 9698

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 10:04

Húúú csajok, de jól esett erre bejelentkezni! *.* Érdemben estefele fogok tudni hozzászólni mindenhez részletesen, már itt van a tatyómban a kölcsönlapi (mert még minden nem oldódott meg a laptop gondom), csak érjek haza melóból ×3
De addig is... uram istenkém, nagyon pofátlanul nagyravágyó lennék, ha mind Korut (Shikoku révén), mind Takait (Hokuriku révén), mind Koutát (Touhoku révén) szeretném a Szeja tanácsba ültetni, ÉS 7-es szinttel is felruházni, adott területük által? Q/////Q (Na jó, Kouta családja mondjuk nem vezetői helyzetben van, de a szintet neki is szeretném ×D
Bocsánat, csak elragadott a fantáziám :,D Este jövök, és kifejtem kevésbé önző gondolataimat mindennel kapcsolatban ×D
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 13:20

Dínó:
Újraolvastam a tegnapi dolgokat, és jééézus, micsoda gyöpös picsa lettem, pedig még csak 20 vagyok x,D Tökre levert a víz, mikor írtad, hogy nálad a technológiai fejlettség fontos a karijaidnál, tökre elszégyelltem magam, hogy ennyire kiesett a fejemből!D,: Szóval még egyszer átgondoltam a dolgot az én részemről (nyilván nem rajtam fog múlni a dolog egyébként sem xD), és a Gintama tényleg jó példa az ilyen mix-technológiás világra xD Engem szerintem nem is zavarna, csak félek, hogy a végén nagyon azon lenne a hangsúly. :C (Ahogy a mai világban is nagyon ezen van ugye ;3;)
(Pl. szerintem tök menő tényleg utazni egy helyről a másikra, nem pedig ilyen 21. századi módszerrel eljutni A pontból B-be, de aztán rájöttem, hogy nagyon az én (általában nem civil) kariimból indultam ki, és valóban nem egyszerű a civil karikkal. :C Szóval bocsi, hogy picsáskodtam xD Szóval leszűkítettem a "jajj, csak azt ne"-listámat a mobilokra (régi, vezetékes telók tőlem lehetnek xD), meg a számítógépekre. De lehet tőlem akkor végülis a turmixtól elkezdve a fényképezőgépen át minden (így szintetizátor is ˇˇ). Még kocsi is bár nálam biztos alig lesz valakinek xD. ˇˇ
De aztán jönnek remélem a többiek is, és megdumálhatjuk, ki mit akar xD

Shanna:
Dehogynem, persze, kaphat mindenki :D Felírom őket, aztán akkor tudjuk, hol hány szabad hely van még xD Kouta ha nem vezető, lehetne ott a kis kínai eredetű shotám, Xue a trónörökös (leendő kari, még kidolgozás alatt áll ˇˇ)?xD Kouta persze kaphat 7-es szintet (lentre be is tettem a listába xD), csak már olyan jól elterveztem magamban, hogy Touhokun valami kis minicsászárság lenne, aminek ő lenne az örököse, meg az ő testőre (akivel együtt fognak vándorolni) is 7-es lenne (neve asszem annak a pasinak sincs, de azért felírtam a listába xD). Mondjuk ha bent akarod tudni a Szejás tanácsban, az is megoldható, mert Xue most épp amúgy sem lenne helyben, szóval Kouta lehet a kijelölt helyettese, aki mindig ott van (mert Xue ugye sosincs x,D).

Akkor országonként a 7-esek:
Kyuushuu: 2
Chuugoku: Jigoku (+1, akinek javasolnám mondjuk Takumát :D)
Shikoku: Koru
Kinki: 2
Tokai: 1
Hokuriku: Takai
Kantou: 2
Koshinetsu: Kazuo, Bisha (+2)
Touhoku: Kouta, Xue testőre (ex-hetes: Kyou)
Hokkaidou: 1 (a Sapporo nevű városállamé)

Kinki még ugye elég fura helyzetben van, mert Raiga nem vette át fölötte az uralmat, iiilletve Kantou is, ahol nincs még uralmon Kichi (de majd hamarosan élre törnek mindketten xD). Viszont én így előre javasolnám Tsuut Kantouba 7-esnek. ˇˇ Kinkiben meg szerintem most senki ne legyen, mert elvileg úgyis eléggé szét van esve meg káosz van ott (meg senki se él ott a karik közül egyelőre X,D), szóval azzal még nem kell foglalkoznunk. Szerintem Kantou detto ugyanígy van ><
Tokai-on él bárki, akinek adni lehetne?XD

És akkor a vezetők plusz helyetteseik a Szejában:
Kyuushuu: ???
Chuugoku: Sumie (helyettese ki legyen?:D)
Shikoku: Koru (helyettese ki legyen?:D)
Kinki: Raiga (plusz hozná Kidát szerintem helyettesnek, ha vállalja xD)
Tokai: ???
Hokuriku: Takai (helyettese ki legyen?:D)
Kantou: Kichi (és hozná Tsuu-t helyettesnek)
Koshinetsu: Ogai, Kazuo pedig a helyettese
Touhoku: Xue lenne akkor a "hivatalos" örökös, de mivel nincs ott, Kouta lenne a régens-féléje
Hokkaidou: ???

Meg akkor írja mindenki, ide kiket akar, csak felvázoltam valamit, hogy tudjunk miből kiindulni, szóval abszolút nem végleges ám!ˇˇ xD Meg akkor az országok "államformái" meg vezetősége (szóval Szejától független igazgatási rendszer) hogy legyen? Jó, ahogy korábban fel lett vázolva?xD
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Koffeey

Koffeey


Neme : nő

Kor : 32
Karakter : Takahatsu Niee, Hateshi Saegiru, Akushi Maro, Kryouzuka Damu, Hateshi Kyouteru, Renmei Hatori, Mamono Shouta, Yoroppi Kohada, Takeshima Reita, Kryouzuka Irie, Yagiri Kaoru, Kamiyashi Mii, Kawashima Norio, Hoya Masato, Kasuga, Nilen
Hozzászólások száma : 13423

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 14:29

Na, megjöttem már én is xD Mobilról olvastam reggel a dolgokat, de nincs az az isten, hogy arról pötyögni kezdjekˇˇ
Szóval a technológiai dolgokhoz hozzászólva, a kocsit én sem akarom, hogy őszintén bevalljam xD Van hajó nyilván, meg vonat is lehet, olyan jó kis régi gőzös, de kocsik helyett tényleg ott vannak a lovak, lovasszekerek, hosszabb távra úgyis ott az első kettő ;w;
Mobilt ne, tényleg, meg ezt a füleses adóvevőt, meg ilyesmit xD De ami Akio szintetizátorát illeti, az tényleg működhetne/meglehetne ugyanúgy természetesen, meg igen, akár még fényképező is, ha igényt tart rá valaki xD Meg én mondanám még a hűtőt, ami oké hogy modernebb cucc, de szerintem kellene xD Hirtelen ennyi jut eszembe, amúgy tényleg a lehető legjobban kerülni kéne a modern technológiát, csak tényleg ott kapjon helyet, ahol kb eddig is, vagy ahol fontos:D

Shanna ugyan, tőled nem is vártunk mást A fórumról - Page 28 1892250897 xD De tök menők lesznek ők ott >3< Várjuk a további hozzászólásaidat is *3*

A 7-eseket meg vezetőket illetően szerintemmmm;
Kyuushuu: én beajánlanám a jövendőbeli kalózlolikirálynőmet egynek XD (vezetőnek isˇˇ persze ettől függetlenül még más kalóz"urak" is simán elférnek ottˇˇ)
Koshinetsu: ...nagy poén lenne Kaoruˇˇ xD De igazából valamelyik Takahatsu-mnak is el tudnék képzelni egy 7-es szintet, ami vagy aktív maradt a jelenlegi későbbi helyzetüktől függetlenül is, vagy nem xD De leginkább Nobuyának kéne ott a harmadiknak lennie szerintem, most hogy visszatért:D
Tokai: esetleg Teppei? (vagy Yamashita, nem tudom??)
Hokkaido: kardos pasi?ˇˇ illetve nagyon röhögnék ha a báros csajról egyszer csak kiderülne hogy Hokkaido vezetője XD Vagy ha azon a tájékon van Riku, ő? Akár hetesnek, akár vezetőnek, vagy ha ő vezető, Nori akár lehetne a hetese xD
Vissza az elejére Go down
http://koffeey.deviantart.com
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 15:11

Igen, a hűtő szerintem is jöhet xD Meg tényleg azok a dolgok, amik létszükségletek, de amik nagyon ilyen kényelmi modern izék, azok szerintem se kellenek xD Ugye, hogy menő lovaskocsin utazni!!!

Aztán egy kis ápdét akkor~

Országonként a 7-esek:
Kyuushuu: Hiroto (+1)
Chuugoku: Jigoku (+1, akinek javasolnám mondjuk Takumát :D)
Shikoku: Koru
Kinki: 2
Tokai: Teppei
Hokuriku: Takai
Kantou: 2
Koshinetsu: Kazuo, Nobuya (+2)
Touhoku: Kouta, Xue testőre (ex-hetes: Kyou)
Hokkaidou: Nori

Vezetők plusz helyetteseik a Szejában:
Kyuushuu: Chira (helyettese ki legyen?:D)
Chuugoku: Sumie (helyettese ki legyen?:D)
Shikoku: Koru (helyettese ki legyen?:D)
Kinki: Raiga (plusz hozná Kidát szerintem helyettesnek, ha vállalja xD)
Tokai: ???
Hokuriku: Takai (helyettese ki legyen?:D)
Kantou: Kichi (és hozná Tsuu-t helyettesnek)
Koshinetsu: Ogai, Kazuo pedig a helyettese
Touhoku: Xue lenne akkor a "hivatalos" örökös, de mivel nincs ott, Kouta lenne a régens-féléje
Hokkaidou: Riku, Nori pedig a helyettese
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 19:20

Miért féltek attól, hogy nagyon a technológián lenne a hangsúly? Eddig se tiltottunk meg semmit, mégsem telefonozott meg hasonlózott senki tudtommal XD Pont ezért mondtam a GinTama-t és örülök akkor, ha egy olyasmi példa nektek is megfelel, mert abban is pont ez van, hogy megvan kb. minden, de ettől függetlenül nem gyakran kerülnek elő. Mert akkor ha az eddig felhozott példákra nézek:

- Mobiltelefonok és egyéb vezeték nélküli kommunikáció - ha ellenzitek, akkor abban én is benne vagyok, hogy mehet. Egyszerűen nem elterjedt/kitalált, és kész akkor XD
- Járművek - ezekre azért is mondtam, hogy valami nagyon alap infrastruktúra, azt én se akarnám, hogy minden kicsit is nagyobb útra autót meg vonatot fogjanak. De azért ha az ország déli részéből el kell jutni északra, ne teljen már 6 hónapba szegényeknek rohadt lóháton XD Meg csak úgy jót tesz a lelkemnek, hogy már valamire való módon történik az áruszállítás is. Ettől függetlenül nem akarnék én a városokon belüli járműforgalmat, meg hogy autókkal mászkáljanak a karakterek, meg ilyenek. Csakhogy valamennyire csak léteznek ezek is, értitek? XD De ha tényleg nagyon mindenképp ellenzitek őket, akkor felőlem mehetnek az autók. Én csak annyit akarok, hogy ne csak sétán és lovasszekereken múljon az egész ország. De ettől nem kell, hogy szerves része legyen mindig a játéknak XD
- Egyéb kütyükön meg szerintem fölösleges lenne vitázni, hogy épp hűtő, vagy fényképező, vagy számítógép van-e. Mert most ha az egyik van, akkor épp miért nincs a másik? Szóval én azt mondom, hogyha még kicsit retróban is, de a legtöbb dolog azért meglehetne, és akkor legalább nem kell gondolkodni, hogy épp mi nincs, vagy mi van. Oszt majd használja aki aminek kell, nem? XD Amíg nem chatszobában beszélgetnek egymással, nem hiszem, hogy bármi problémát jelentene XD

Szerk.: de ha van valami konkrét kütyü még, amit nem akarnátok látni, írjátok :3
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 19:50

Na, hát ezért mondtam, hogy persze, minden alap meg fontos dolog legyen xD A nagyobb városok között meg simán lehet egy kevésbé modern Shinkansen, amin aztán mehet a kereskedelem, meg amin lehet gyorsan utazgatni, ha nem akar valaki lovagolni vagy ilyesmi ˇˇ Csak tényleg jó lenne olyan kicsit hagyományosabb fílinget megtartani, ami most is van xD Hogy nem küldik az e-mailt meg... igen, nem chatelnek xD
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Shanna

Shanna


Neme : nő

Kor : 33
Karakter : Koru, Kida, Takai, Kafun, Ichiro, Takuma, Dorei, Ryohei, Daroge, Sana, Koteshi, Hatsuna, Ada, Moshi, Kouta, Hiyoko, Shiage, Tsuu, Yuuta, Maya, Hisao, Suou
Hozzászólások száma : 9698

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:19

Nos akkor, itt volnék, megyek szépen sorban, az elejétől >///////< (Amit kihagytam, azzal vagy egyetértek, vagy nincs ötletem ×D)

A fórumról - Page 28 Tumblr_lp9eqjbjPj1qmk8ako1_250

Először is, iszonyú jó ötletnek tartom ezt a dolgot, és roppant időszerűnek is, nagyon kellett már, hogy leváljunk :,D Legalábbis magam részéről idejét sem tudom már, mikor néztem, vagy nem is néztem, egyáltalán mikor láttam Narutót utoljára, bármilyen formában is :,D Az itt rendszeresen használt helynevekkel, fogalmakkal, no nem teljesen, de azért többé-kevésbé tisztában vagyok ugyan, de rengeteg bizonytalanság és kutatómunka fakadt már belőle válaszírások során, és nagyon lassan haladtam emiatt sokszor ×D Szóval, tetszik a kezdeményezés ˇˇ A fórumról - Page 28 727326

A térkép imádnivaló, már azzal megvettetek kilóra :,D Tökéletes, hogy Japán lett a világunk, tetszenek a város/ország nevek, a kiejtésük, bár még szoknom kell majd őket bőven, de tetszenek nagyon :D Mehet majd mindenki Tokaira borozni ×D
A fórumról - Page 28 200_s

A társadalmat illetően sok hozzáfűznivalóm nincsen, szerintem sok átalakításra nem szorulunk, maradhatunk az eddig játszottaknál, egyenlőség is van, meg minden ^^
Következő, a vezetőség >///////< Gyengém A fórumról - Page 28 658114 Nos, sem azt, hogy ki kage, és ki nem, sem azt, hogy kagén belül milyenek is vannak, a hokagén túl, én bizony nem tudtam ×D Egy így tökéletes, hogy minden vidéknek megvan a saját kis vezetője, és ők egyenrangúak, egyenjogúak, és egységes nevük is van ×D Ami neveket leírtatok, szerintem mind jól hangzik, az én személyes kedvencem a taishou, de tetszik a touryou is 8D És, khm, külön plusz pont nálam, hogy a Renmei család ezáltal vezetői befolyásba került ×D

Tovább, jutsuk, haha... én meg a jutsuk A fórumról - Page 28 4247744240
A fórumról - Page 28 Anne-Hathaway-laughing

Még akimnek nincs kekkei genkaija, sem használ(t) jutsukat, szerintem soha életében ×,D Ha mégis, elnézést kérek, nem tudom mit szívtam, de én annyit konyítok a Narutós jutsurendszerhez, mint a villanyszereléshez :,D Szóval kifejezetten hálás vagyok az új rendszerért, mert az elem manipuláció viszont kifejezetten kedvemre való dolog :D Talán még az egyedi képesség használatot is háttérbe fogom tudni szorítani ezáltal ×D (Már ahol... nem áll mindenhol szándékomban A fórumról - Page 28 48616 ) Ami ennek az új nevét illeti, sok tetszik a felajánlottak közül, de ha szűkítenem kéne a kört, akkor talán a rinyoku (rinji no nouryoku) és a tokusei (tokuina seinou) tetszenek nekem a legjobban :D

Az Akadémiai beosztás szuperjó A fórumról - Page 28 1283606599 Nem volt különösebb gondom igazából eddig sem, a Narutós rendszerrel, azt leszámítva, hogy nem tudtam, mi is történik ott pontosan, és hogy milyen elvárt korhatára van például a vizsgáknak, stb ×D Az animében, úgy tudom, legtöbben 12 éves koruk körül már végeztek, én meg ezt sok karakteremnél nagyon korainak tartottam, nem tudtam, mit csináljak velük utána, különösen azoknál, akik nem geninkedtek utána ×D Szóval így jó :D A szintek is tetszenek, főleg, hogy több van, sokkal jobban felmérhetőek az erőviszonyok, meg könnyebben fogom tudni a karaktereimet is besorolni ×D A 7-esről pedig szerintem a reggeli kis kitörésem árulkodó, a véleményemet illetően ×D Ami Tsuut és a hetes szintet illeti, nagyon értékelem a javaslatot A fórumról - Page 28 73542 Gondoltam rá én is, de egy szökött elítélt megkaphatja? A fórumról - Page 28 297463

Az újragondolt Szeja úgy, ahogy van, rendben van, elismerésem A fórumról - Page 28 28602 Szeja lesz, vagy Seya, mint tanács? :D Akarjuk kitalálni, minek a mozaikszava lehet? ×D Illetve, ezeket a Szeja Tanács gyűléseket nagyjából úgy kell elképzelni, mint mondjuk a Narutós Kage Tanácsokat (amikből valamilyen úton-módon láttam egy-két jelenetet, nem tudom, hogyan futottam bele ×D)? :D Összeülnek, aztán kitárgyalják, amit ki kell, gondolom :,D

Az előbbiekben lefolytatott technológia kérdéséhez érdemi hozzáfűznivalóm igazából nincsen, támogatom a kevert dolgot, mert bár én is a régi, középkori szerű hangulat felé húzok, régi japán szokások felé, ésatöbbi, de a már említett csatornarendszer, és társai szerintem is elengedhetetlenek, nem akarom, hogy bejöjjön a pottyantós ×D Lehet világítás is, de aki gondolja, nyugodtan világíthat gyertyával, lámpással, meg ilyesmivel is, szóval szerintem röviden kb letudhatjuk ezt a technológia dolgot annyival, hogy ha valami nagyon kell, akkor lehet, nem? :D Persze nem jetpackre gondolok ×D A tekercsek, meg társai is nagy kedvenceim a világban, de mellettük szerintem elférnek a nyomtatott irományok is, én például ragaszkodnék könyvekhez, akár újságokhoz, ilyesmihez :,D

Na, azt hiszem, hogy talán mindenre rátértem, amire ráakartam, és amihez volt mit mondanom ×D Ami a klánokat illeti, nekiveselkedek majd a sajátjaimnak rendesen, ahogy a karaktereknek is, hogy javítsam, amiket kell :D Gondolom lesz majd új adatlap mintánk~ :,D
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:37

Először is, Shanna: A fórumról - Page 28 156873 A fórumról - Page 28 613170 A fórumról - Page 28 468935

Nekem is tetszik a taishou meg a touryou is, tőlem lehet mindkettő, aztán mindenki használja, amelyik szimpi, lényegében egymás szinonimái xD (Mint ahogy néha ninját, néha meg shinobit mondunk pl xD). Ahhoz mit szólnátok?:D

Nem azért akartuk ám az elemes dolgot, hogy egyáltalán ne használja senki a speckó képességét, lehet nyugodtan!xD Csak hátha így bátrabban merünk nem csak arra hagyatkozni :D

Nekem a kettő névből a tokusei (tokuina seinou) tetszik.:D

Hát Tsuu esete szerintem speciális lesz xD Mivel Kichit visszasegítette a helyére (vagyis ugye vissza fogja xD), meg ő kezeskedik érte, szerintem simán megkaphatja. ˇˇ

Nekem mindegy, lehet magyarosan Szeja vagy angolosan Seya is xD Igazából japánul ez jelent is valamit (Kansai dialektusban azt, hogy "that is right; oh right" X,D), ami elég vicces. xD Én nem igénylek neki magyarázatot, mert ugye alapból a Szerepték rövidítése xD
Igen, én is úgy gondoltam a Seya gyűlést (ha már mindent így, angolosan írunk, írom így xD sőt, lehetne akkor az oldal Szeja, a tanács meg Seya, hogy tudjuk, melyikről beszélünk épp xD), hogy mindig más vezető otthonában lenne a gyűlés, mikorra épp megbeszélik. ˇˇ Lehetne valami évi minimum, hogy azért lássák egymás fejét ha nincs is téma. xD De igen, ülnének és csevegnének. ^^

Új adatlapsablont Koff gyárt éppen. :D
Akkor a kocsikat meg mobilokat és számítógépeket kihúzhatjuk, igaz?xD De persze, ami épp kell, lehet tőlem (szintetizátor, fényképezőgép xD) az alapvető szükségletes cuccok mellett >3<
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Shanna

Shanna


Neme : nő

Kor : 33
Karakter : Koru, Kida, Takai, Kafun, Ichiro, Takuma, Dorei, Ryohei, Daroge, Sana, Koteshi, Hatsuna, Ada, Moshi, Kouta, Hiyoko, Shiage, Tsuu, Yuuta, Maya, Hisao, Suou
Hozzászólások száma : 9698

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:43

A szinonimás dolog nekem tetszik, lehet karakterfüggő, vagy akár országfüggő is, hogy kinek épp mi áll jobban a szájára :D
Akkor annak (tokusei) két szavazat ×D
Én csak örülök neki ezesetben >////////< Tsuu is fog, ó, mi az hogy :,D A fórumról - Page 28 752584 Ilyen elismerést, hát jó hogy nem tejben-vajban fürösztik ×D
És akkor az adott ország Seya tanácstagja dönt az adott ország Heteseinek kinevezéséről? Vagy ő csak felveti az ötletet a tanács többi tagja előtt, és megszavazzák? :D És ők pedig, mármint a Hetesek, akkor valamilyen szinten szót is kapnak a Tanácsban, ha úgy adódik? :D
Vissza az elejére Go down
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:46

Hát szerintem ha maga a vezető jelöl valakit, az igen nagy szó, szóval szerintem nem nagyon problémáznak miatta xD De ha nagyon nem lenne szimpi a többieknek, biztos nem lehetne hetesnek jelölni. xD
Igen, ha valami ügyet vitatnak, amire neki tapasztalati rálátása van (volt egy adott helyen és itt látta, mi a gond), biztos sokat nyom a latba a szava. :D
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Koffeey

Koffeey


Neme : nő

Kor : 32
Karakter : Takahatsu Niee, Hateshi Saegiru, Akushi Maro, Kryouzuka Damu, Hateshi Kyouteru, Renmei Hatori, Mamono Shouta, Yoroppi Kohada, Takeshima Reita, Kryouzuka Irie, Yagiri Kaoru, Kamiyashi Mii, Kawashima Norio, Hoya Masato, Kasuga, Nilen
Hozzászólások száma : 13423

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:48

Na, azt úgy én is támogatomˇˇ Mmint a többféle megszólítást a vezetőkre, nem tudtam volna választani xD
Szerintem az úgy jó, hogy az adott vezető felveti az ötletet, hogy xy-t szeretné az országa egyik 7-esévé tenni és akkor megvitatjákˇˇ Akkor amolyan bizalmi rendszeren alapszik, a vezető felelősséget vállal érte, meg minden xD Bár lehetne hogy emellett akár a Tanács is ajánlhat embert az adott vezető ajánlata mellé/helyett, akit ők tartanak mondjuk megfelelőnek:D
Vissza az elejére Go down
http://koffeey.deviantart.com
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:51

Jaja, simán :D Hát meg ugye a vezetőn múlik az is, hogy az adott hetest egy jelölt ténylegesen kihívhatja-e harcra. ˇˇ
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:54

Fú, ez a vezetősdi dolgok kitalálása nekem sok, rátok hagyom XD De amennyit értek belőle, eddig jól hangzik A fórumról - Page 28 727326
Vissza az elejére Go down
Shanna

Shanna


Neme : nő

Kor : 33
Karakter : Koru, Kida, Takai, Kafun, Ichiro, Takuma, Dorei, Ryohei, Daroge, Sana, Koteshi, Hatsuna, Ada, Moshi, Kouta, Hiyoko, Shiage, Tsuu, Yuuta, Maya, Hisao, Suou
Hozzászólások száma : 9698

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:56

Oksa, akkor értem eddig >//////< És adott országnak csak lakosa lehet a Hetese, vagy az teljesen független? :D
Vissza az elejére Go down
Koffeey

Koffeey


Neme : nő

Kor : 32
Karakter : Takahatsu Niee, Hateshi Saegiru, Akushi Maro, Kryouzuka Damu, Hateshi Kyouteru, Renmei Hatori, Mamono Shouta, Yoroppi Kohada, Takeshima Reita, Kryouzuka Irie, Yagiri Kaoru, Kamiyashi Mii, Kawashima Norio, Hoya Masato, Kasuga, Nilen
Hozzászólások száma : 13423

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 20:59

Hát szerintem célszerű ha adott területen lakik:'D
Vissza az elejére Go down
http://koffeey.deviantart.com
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 21:01

Szerintem csak lakosa. Aztán a legtöbben úgyis mászkálnak mindenfelé, nem csak a saját országukban ugye xD
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Koffeey

Koffeey


Neme : nő

Kor : 32
Karakter : Takahatsu Niee, Hateshi Saegiru, Akushi Maro, Kryouzuka Damu, Hateshi Kyouteru, Renmei Hatori, Mamono Shouta, Yoroppi Kohada, Takeshima Reita, Kryouzuka Irie, Yagiri Kaoru, Kamiyashi Mii, Kawashima Norio, Hoya Masato, Kasuga, Nilen
Hozzászólások száma : 13423

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 21:12

Úgy gondoltam, igen xD
Na, a hiányzó 7-eseket ki kéne még válogatni akkor >3< Takuma ajánlására nem szóltál semmit Shanna, elfogadja, nem fogadja?:''D Nyugdíjazott/visszavonult 7-esnek én még beajánlanám ott Hisao-dat, sőt akár Aput is xD Hmm hmm?:'D Meg Teru sem lenne rosssssz mondjuk >3<
Koshinetsu-ban akkor Kazuo mellett Bisha, vagy Nobuya van még végülis, vagy mindketten?:D (Csak mert mindketten ott vannak egy-egy hsz-ben xD) Icchan esetleg lehet az egyik, ha 2 hely van még? u_u

És támogatom Akio aktív vagy visszavonult 7-ességét!!xD
Vissza az elejére Go down
http://koffeey.deviantart.com
JigoKuu

JigoKuu


Neme : nő

Kor : 29
Karakter : Elszaporodtak, send halp! TOT
Hozzászólások száma : 2836

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 21:18

Hát én Bishát is megtenném, de akkor 4 helyből 3-at én foglalnék el, ami tahóság X,D De persze, lehet Icchan mindenhogy *w*
Vissza az elejére Go down
https://jigokunotobira.weebly.com/
Dínósbácsi

Dínósbácsi


Neme : Férfi

Kor : 27
Karakter : Misuzura Haruhi, Kiha Mizuma
Hozzászólások száma : 9421

A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitimeHétf. 18 Ápr. - 21:55

Akio? De hisz ő csak egy csóri electro-gypsy XD Értékelem az ajánlást, de valahogy annyira király csávónak nem tudnám őt elképzelni. XD
Az összes 7-es karakter lesz amúgy?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A fórumról - Page 28 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fórumról   A fórumról - Page 28 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A fórumról
Vissza az elejére 
28 / 30 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Next
 Similar topics
-
» A fórumról

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
꧁ Otthon vagy ꧂  :: CSEVEGŐ :: Duma topik-
Ugrás: